neděle 4. září 2011

Rasistická média

Dnes jsem se hned dvakrát dočetl, že město Varnsdorf je novou přední linií v boji proti nepřizpůsobivým. Kdybych na to měl (gule), žaloval bych většinu současných médií za jejich rasisticky motivovanou kampaň.

Rasizmus prostě táhne. 
Chápu media že chtějí mí prodej a proto píší sugestivní články. Nicméně by si měli uvědomit, že ne všechno je rasizmus. Ve Varnsdorfu nejde o boj proti cikánům nebo romům. Nejde o rasově motivovaný hon na příslušníky jiné rasy. Jde o boj proti gangům násilníků, zlodějů a výtržníků. Jde o boj proti kriminalitě. To, že tyto gangy, jsou složeny převážně z nově příchozí populace, která má jinou barvou v obličeji, v tomto případě nehraje žádnou roli.

Přestaňte používat slovo nepřizpůsobivý.
Media tímto slovem skoro až chorobně omlouvají nezákonné jednání lidí s jinou barvou pleti. Není tohle přesný obraz rasizmu ze strany médií. Navíc je to neúcta k lidem, kteří zákony dodržují. Lidé kteří kradou jsou zloději. Lidé kteří vyvolávají potyčky jsou násilníci či výtržníci. Nazývejme věci prostě správnými jmény a to bez vazby na barvu pleti.

Chůdák Róm 
Vzhledem k tomu že naši cikáni a romové jsou menšina, jsou v médiích zobrazováni jako ti slabí a bezbranní. Média se nám, tímto způsobem, snaží vymýt mozek už pěkně dlouho. Příkladem uvedu obrázek z dnešního článku serveru lidovky.cz.


Romové - zobrazeni jako slabá žena a dítě.
Čech – zobrazen jako silný a statný utiskovatel pod dozorem ozbrojeného dozorce.

Není tohle snad náhodou další důkaz rasové diskriminace ze strany médií. Jen málo těch, kteří se setkali s šikanou, vydíráním či násilnými činy ze strany této etnické skupiny, vám bude tvrdit, že by tito lidé byli slabší než průměrný obyvatel této republiky.

Nic naplat. Media by zasloužili za svoje rasisticky burcující řeči dostat pár ran holí na záda. Už si prosím uvědomte, že v naší společnosti nejsou problémem cikáni, číňani, vietnamci, mongolci, rusíni, ukrajinci či romové. V naší společnosti jsou problémem zloději, výtržníci, vandalové, vyděrači a násilníci. Je jedno jakou mají barvu pleti a zda vyrostli ze sociálních dávek nebo z peněz vydělaných rodiči. Prosím tuto společnost a média, aby z toho přestala dělat problém s etnicko-rasistickým podtextem.

Žádné komentáře:

Okomentovat