pondělí 30. ledna 2012

Černý den pro Pardubice

Úterý 26.1.2012 bude do dějin města Pardubice zapsán černým písmem. Zastupitelé města Pardubice se v tento den rozhodli i přes odpor větší části obyvatelstva odhlasovat hned dva sporné projekty.

Tyršovy sady
Vykácení velké množství stromů a vybudování betonového koridoru uprostřed dnes ještě zeleného parku. Že by loby betonářské obce? Lidem se to moc nelíbí, ale to radním moc nevadilo. Nepomohli protesty. Nepomohly nezávislé iniciativy ani aktivity svlečených dobrovolnic.

Pěší zóna s MHD
Sedíte takhle pěkně na zahrádce, nad hlavou prosvítá slunce skrz změť trolejbusového vedení. K chuti čerstvé kávy se přidává smog z právě projíždějící náhradní autobusové dopravy. Taková je vize dnešních Pardubických radních na obnovu jedné z nejhlavnějších tříd ve městě. Těšit se ale můžeme na pěkně zrekonstruovaný chodník za 150miliónů a dvě nové značky na začátku pěší zóny.

Nejde o to, zda se mi tyto návrhy líbily nebo ne! Jde o to, že tyto návrhy se nelíbily velkému a rozhodujícímu množství obyvatel Pardubic. Radní sice zajímají, co říkáte, ale tak nějak nemají potřebu něco s tím dělat. Běžně se tomu říká „házet bobek na občana“.

Nechápu, proč se zrušila ta defenestrace radních.

Mimochodem odhaduji, že během prací na Třídě míru dojde k nečekaným výdajům, které navýší cenu rekonstrukce tak na cca 350miliónů. Naproti tomu v Tyršových sadech se objeví nečekaně nestabilní podklad a dojde tak k navýšení ceny za na zeleno natřený beton tak na dvojnásobek. Navíc nadcházející tuhé zimy beton poničí a bude nutné provést tak za další cca 3 roky novou rekonstrukci. Projíždějící autobusy však za tu dobu ušetřili více jak 20milionu korun, které si radní budou moci vyplatit jako odměnu za dobrou práci.

Žádné komentáře:

Okomentovat